O MALOWANIU

Konserwacja drewna suszonego komorowo ma na celu zabezpieczenie jedynie przed warunkami atmosferycznymi głównie elementów zewnętrznych.

Zbyteczna jest impregnacja przeciwko chorobom gdyż drewno w wysokiej temperaturze zostało pozbawione zarodników pleśni , grzybów i owadów, natomiast w uzyskanej wilgotności 12-18% nie rozwijają się już nowe. Dzięki takiej obróbce termicznej drewno staje się odporne na biokorozję, należy je jednak pomalować aby zredukować proces starzenia i uniknąć przebarwień z biegiem czasu.

Do malowania naszych produktów tym celu polecamy IMPRACHRON  marki KOOPMANS który można u nas zakupić w różnych kolorach. Imprachron to koloryzujący impregnat na bazie żywic alkidowych z dodatkiem oleju lnianego. Idealny do ochrony elementów architektury ogrodowej, mebli ogrodowych czy drewnianych elementów fasadowych. Doskonale impregnuje drewno na zewnątrz, czyni je odpornym na warunki atmosferyczne i działanie wody. Zmodyfikowane żywice alkidowe głęboko zabezpieczają drewno, zapewniając do 6 lat ochrony. Zalecane 2 lub 3 krotne malowanie.

Do malowania domków wewnątrz polecamy lakier szybkoschnący do wnętrz marki ALTAX, który można u nas kupić w kolorze bezbarwnym.

 

Do konserwacji deski podłogowej polecamy twardy jak diament lakier podłogowy marki ALTAX dostepny u nas w sklepie w kolorze bezbarwnym.

 

stopkadol